termoprádlo, funkční prádlo a oblečení pro sport a volný čas Progress Jitex Rami Litex a filmy na DVD URANIA INTERSONIC HOLLYWOOD a další

Kolekce DVD - Kolekce hraných filmů na DVD

Nová Francie + Sophie Scholl 2 DVD v pošetce 

Vaše cena:
Běžná cena:59,00 Kč
Ušetříte - sleva:16.95% / 10,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:
DVD EDICE 1+1 2/2009

DVD EDICE 1+1 Filmák

2/2009

1. film Nová Francie
Bouřlivá léta 1758-61 jsou e znamení kolapsu Nové Francie a nástupu nadvlády britského impéria. V zrcadle politických událostí se odehrává tragický milostný příběh mladé venkovské dívky z dolního toku řeky Saint Laurent a temperamentního dobrodruha. Byl natočen podle skutečné události z tzv. „Období vášní“.
Odvážný mladík François Le Gardeur zavrhne svou rodinu, kterou považuje za příliš měšťanskou a dává přednost toulkám po lesích a životu mezi americkými Indiány, osadníky nazývanými „divoši“. Vrací se do Quebecku po lovecké sezóně, ale příliš pozdě: otec zemřel před třemi dny a zanechal synovi dědictví, přinášející spíše trápení než štěstí. François zjišťuje, že jeho otec byl jedna ruka se správcem Hihtem a jejich finanční podvody nakonec přispějí k pádu Nové Francie…..
Den po návratu do města se na tržišti setkává s MariíLoup dcerou mlynáře Carignana. Jejich lásky je skutečnou láskou na první pohled. Navzdory svému chudému původu překračuje mladá odvážná Marie-Loup svou dobu. Její přímočarost a svobodomyslnost odsuzuje i farář Blondeau. Jeho výtky jsou ale shovívavé, protože ví o tajné lásce mezi Marií a Françoisem. Navíc se místní lidé jen s nelibostí dívají na Mariíno přátelství s „divochy“ – povídá se , že má „čarodějnickou moc“, neboť používá šamanské léky k léčení nemocných.
Víra. Odpuštění. Víra ve věčnou lásku. Opustit zemi i ženu. Víra kněze, který čelí nájezdům tím, že se stane jejich spojencem. Víra Marie, která obětuje vše. Víra Le Gardeura, jenž obětuje také vše. Mateřská země se vzdává Nové Francie.


2. film Sophie Scholl - Poslední dny
Mnichov 1943. Zatímco Hitler vede válku, která postupně devastuje celou Evropu, skupina mladých lidí, převážně vysokoškolských studentů, se rozhodne k pasivnímu odporu, který je jedinou možnou cestou proti Nacistům a jejich nelidské válečné mašinérii. A tak vzniká hnutí Bílá růže, jejíž cílem je pád Třetí říše. Sophie Scholl, odhodlaná a nebojácná antinacistka, se ke skupině přidává jako jediná dívka. 18. února 1943 jsou Sophie a její bratr Hans přistiženi při rozdávání letáků na Mnichovské univerzitě a jsou zadrženi Gestapem. Celodenní výslechy, které následují, se stanou psychologickými souboji mezi Sophie a vyšetřovatelem Gestapa Robertem Mohrem. Sophie lže, zapírá, vymýšlí si, skládá ruce do klína, aby je mohla zase zvednout ke gestikulaci a podpořit tak svoje ještě nápadnější vymyšlené agrumenty, kterými svého oponenta skoro odzbrojí. Nezvratné důkazy, bratrovo úplné doznání a Sophiin poslední zoufalý pokus o záchranu bratra a dalších členů Bílé Růže. Vyšetřovatel Mohr je tak dojatý Sophiinou nevídanou odvahou, že jí nabídne milost, za to by ovšem musela zradit všechny svoje ideály a přesvědčení. Sophie nabídku odmítá, a tak si zpečetí svůj osud. 22. února jsou Schollovi a jejich spolupracovník Christoph Probst obviněni z velezrady a odsouzeni k smrti. Poprava se má konat stejný den, Sophie se musí rozloučit se svojí rodinou...

« zpět
designed by Panavis & Panadela | contents ©2019 pody.cz | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart