termoprádlo, funkční prádlo a oblečení pro sport a volný čas Progress Jitex Rami Litex a filmy na DVD URANIA INTERSONIC HOLLYWOOD a další

CD HUDBA a MLUVENÉ - CD mluvené rozhovory vyprávění

Jarda Štercl TO NEJLEPŠÍ Z ROZHLASOVÝCH SILVESTRŮ 1955 - 1969  

Cena:
Dostupnost:skladem
Množství:
Jarda Štercl
CD edice ČESKÉHO ROZHLASU 21
Zlatý věk českého humoru
Jarda Štercl
TO NEJLEPŠÍ Z ROZHLASOVÝCH SILVESTRŮ 1955 - 1969

Jaroslav Štercl /1919-1996/ byl poslední typický, český kabaretní komik. Od začátku čtyřicátých let prošel řadou kabaretů a divadélek: Kabaret mladých, Divadélko na dlani, Haló kabaret, Alhambra, později Kabaret u Tomáše - to je jen několik z mnoha sálu, které se otřásaly smíchy nad živelnou komikou Jardy Štercla. Tak, jako určitý vliv jeho komiky nalezneme např. i u Felixe Holzmanna, sám Štercl zase nezapřel svůj obdiv k drastické komice Ference Futuristy a Járy Kohouta. Své výstupy, monology a scénky si po celý život psal z větší části sám (byl rovněž autorem či spolu autorem desítek her, revuí, programů a kabaretů, jako např. Trn v oku, Oheň na streše, Strach má velké oči, Nevěrte na duchy, Hlava ve smutku, Pan Morous se nedá!, Pět neděl v talíři, Malostranští mušketýri a mnoha dalších), přitom večer co večer od půl deváté hrál. Často na scéně fungoval jako živé hodiny a pohotově reagoval na denní události kolem nás. Proto se také tak málo objevoval ve filmu. Neměl čas.
Přesto však jeho figurky, které ve filmech (včetne televizních) vytvořil, jsou nezapomenutelné - připomeňme si především grotesku Šlechetný cowboy Sandy, ale také například tituly Limonádový Joe, Právě začínáme, Každá koruna dobrá, Námluvy komtesy Gladioly či Magnetické vlny léčí. Jan Werich, s nímž se Štercl setkal před kamerou právě v posledně jmenovaném filmu, ohodnotil komediální umění mladšího kolegy následující dedikací na fotografii, kterou mu věnoval: „ Panu Šterclovi zpráva: Já jsem na Vás fanda neb s Vámi je vždycky sranda!!
Váš Jan W."

A s Jaroslavem Šterclem byla vskutku vždycky sranda. Jaroslav Štercl se narodil 18. listopadu 1919.

1. Komika komika /1959/
2. Na Měsíci /1955/
3. Jdu do sebe! /1960/
4. Žije se čím dál rychleji /1961/
5. Přednáška o sexu /1961/
6. PSUNA /1963/
7. Uzávěrka /1965/
8. Linka důvery /1965/
9. Jak se chovat u svatebního obřadu /1967/
10. Anekdoty /1969/

 


« zpět
designed by Panavis & Panadela | contents ©2018 pody.cz | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart