termoprádlo, funkční prádlo a oblečení pro sport a volný čas Progress Jitex Rami Litex a filmy na DVD dětské, dobrodružné, akční

Kolekce DVD - Kolekce hraných filmů na DVD

HITLEROVA ELITA ( NAPOLA ) + SOPHIE SCHOLL 2 dvd 

Cena:
Dostupnost:skladem
Množství:
HITLEROVA ELITA + SOPHIE SCHOLL
DVD EDICE 1+1=1
HITLEROVA ELITA + SOPHIE SCHOLL

Hitlerova elita ( NAPOLA )
Berlín, 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné, čemu se intenzivně věnuje, je amatérský box. Šanci dostává v okamžiku, kdy se setkává s chápavým Voglerem, který sdílí jeho boxerskou vášeň a učí na elitní nacistické střední škole Nationalpolitische Erziehungsanstalt (Napola).
Ten zajistí, aby tam byl Friedrich přijat, a stává se jeho mentorem. Friedrichovým novým přítelem se stává syn vysoce postaveného nacistického pohlavára Albrecht Stein - citlivý mladík, který před ním neskrývá své pochybnosti o ideologii, kterou si ostatní studenti nechávají bezmyšlenkovitě vtloukat do hlavy. V každodenní konfrontaci s tvrdým a námitky nepřipouštějícím drilem se Albrecht stále zřetelněji dostává do konfliktů. Friedrich pochopí, že kamarád si svůj osud zvolil i za cenu sebezničení. Rozhodne se, že využije posledního zbytku svobody, který mu osud nabízí, a pokusí se žít čestný život.

Sophie Scholl
Film natočený podle skutečných událostí.
Mnichov 1943. Zatímco Hitler vede válku, která postupně devastuje celou Evropu, skupina mladých lidí, převážně vysokoškolských studentů, se rozhodne k pasivnímu odporu, který je jedinou možnou cestou proti Nacistům a jejich nelidské válečné mašinérii. A tak vzniká hnutí Bílá růže, jejíž cílem je pád Třetí říše. Sophie Scholl, odhodlaná a nebojácná antinacistka, se ke skupině přidává jako jediná dívka.
18. února 1943 jsou Sophie a její bratr Hans přistiženi při rozdávání letáků na Mnichovské univerzitě a jsou zadrženi Gestapem.Celodenní výslechy, které následují, se stanou psychologickými souboji mezi Sophie a vyšetřovatelem Gestapa Robertem Mohrem. Sophie lže, zapírá, vymýšlí si, skládá ruce do klína, aby je mohla zase zvednout ke gestikulaci a podpořit tak svoje ještě nápadnější vymyšlené agrumenty, kterými svého oponenta skoro odzbrojí. Nezvratné důkazy, bratrovo úplné doznání a Sophiin poslední zoufalý pokus o záchranu bratra a dalších členů Bílé Růže. Vyšetřovatel Mohr je tak dojatý Sophiinou nevídanou odvahou, že jí nabídne milost, za to by ovšem musela zradit všechny svoje ideály a přesvědčení. Sophie nabídku odmítá, a tak si zpečetí svůj osud. 22. února jsou Schollovi a jejich spolupracovník Christoph Probst obviněni z velezrady a odsouzeni k smrti. Poprava se má konat stejný den, Sophie se musí rozloučit se svojí rodinou...

Obraz: 16:9
Zvuk 5.1: česky německy
Titulky: české
Délka: 110+116 min

 

« zpět
designed by Panavis & Panadela | contents ©2021 pody.cz | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart